خانه / اخبار کشاورزی / اخبار کشاورزی استانها / کردستان / آیین تودیع و معارفه سه معاون سازمان جهاد کشاورزی کردستان بر گزار شد

آیین تودیع و معارفه سه معاون سازمان جهاد کشاورزی کردستان بر گزار شد

آیین تودیع و معارفه سه معاون سازمان جهاد کشاورزی کردستان بر گزار شد

آیین تودیع و معارفه معاونان جدید بهبود تولیدات گیاهی، برنامه ریزی و امور اقتصادی و توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان به نقل از  ایرنا، روز یکشنبه در آیین انتصاب سه معاون جدید سازمان جهادکشاورزی کردستان فرید سپری به عنوان معاونت بهبود تولیدات گیاهی، محمد پیشداد به عنوان معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی و مصطفی جلیلی نیز به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی این سازمان معرفی شدند .

کمال الدین رشادت معاون سابق بهبود تولیدات گیاهی و پرویز عبدالملکی معاون سابق برنامه ریزی و امور اقتصادی به درجه بازنشستگی نائل آمده اند .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در این آیین گفت: هم اکنون کشاورزی استان به سمت مکانیزه شدن در حال حرکت بوده که این حرکت زمینه ایفای نقش این صنعت برای تحول در اقتصاد کردستان است .

به گفته کریم ذوالفقاری، با وجود اینکه میانگین اراضی آبی این استان از میانگین کشوری فاصله زیادی دارد اما در سایه تلاش کشاورزان و کارشناسان خبره این سازمان، کردستان در رتبه های برتر تولید محصولات کشاورزی است .

رئیس سازمان کشاروزی کردستان ادامه داد: هم اکنون رتبه چهارم تولید گندم و سیب زمینی و رتبه اول تولید توت فرنگی کشور متعلق به این استان است که این نشان دهنده استعداد کردستان در زمینه کشاورزی است .

ذوالفقاری با اشاره به میانگین ۲ هزار کیلوگرم تولید گندم در هر هکتار در استان، اظهار کرد: در شهرستان کم آبی چون بیجار این میزان یک هزار و ۸۰۰ کیلوگرم است که این میانگین بالا نشان دهنده موفقیت کردستان در گذر از کشاورزی سنتی به مدرن است .

وی همچنین، مشارکت این سازمان با مرکز تحقیقات بین المللی ایکاردا را از دیگر دستاوردهای استان برای توسعه نقش صنعت کشاورزی در اقتصاد کردستان عنوان کرد و افزود: در اجرای طرح مشارکتی وزارت جهاد کشاورزی با ایکاردا ۲ میلیون هکتار در چهار استان کردستان، کرمانشاه، لرستان و آذربایجان شرقی اراضی دیم وجود دارد و کردستان با داشتن یک میلیون هکتار (۵۰ درصد) سهم بسزائی در اجرای این طرح ایفا می کند .


لینک مرجع

Check Also

کمبود صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی کردستان خلاء جدی است

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان: کمبود صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی …