خانه / اخبار کشاورزی / اخبار کشاورزی استانها / مازندران / افزایش ۴۳ درصدی سطح سبز کلزا نسبت به سال گذشته در سیمرغ

افزایش ۴۳ درصدی سطح سبز کلزا نسبت به سال گذشته در سیمرغ

مدیر جهاد کشاورزی سیمرغ از افزایش ۴۳ درصدی سطح سبز کلزا نسبت به سال گذشته در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، مجید جعفری اظهار کرد: در سال زراعی جاری ۱۲۴ نفر از کشاورزان در سطح ۲۲۲ هکتار از زمین های زراعی شهرستان سیمرغ قرارداد کشت کلزا منعقد کردند.

وی با اشاره به اینکه سطح بذرکاری ۱۴۷هکتار و سطح سبز ۱۱۷هکتار است، افزود: از این میزان سطح سبز، ۹۱ هکتار در شالیزار و ۲۶ هکتار در زمین‌های خشکه زاری است که نسبت به سال گذشته ۴۳ درصد افزایش یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیمرغ با بیان اینکه وضعیت رشدی کلزا در مرحله ۴ برگی تا روزت قرار دارد ادامه داد: میزان بذر توزیعی برای زراعت کلزا در این شهرستان ۸۸۰ کیلوگرم، ۳۴ هزار کیلوگرم اوره، ۱۷هزار کیلوگرم فسفات، ۱۷هزارکیلوگرم کود پتاس و  ۸ هزار و۵۰۰ کیلوگرم کود گوگرد بوده است.

جعفری بیان کرد: براساس توصیه‌های کارشناسان، مبارزه با علف های هرز قبل از کاشت در سطح ۹ هکتار، پیش رویشی در سطح ۲۰ هکتار و پس رویشی در سطح ۱۰ هکتار انجام شد و در سطح ۴۴ هکتار مبارزه علیه آفات مختلف صورت گرفته است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: دوره‌های آموزشی به منظور بهبود ارتقاء علمی و عملی و به روز کردن اطلاعات بهره‌برداران و بازدید از مزارع کلزا در زمان کاشت، داشت و برداشت از سوی کارشناسان جهاد کشاورزی و مرکز جهاد کشاورزی این شهرستان به صورت مستمر انجام می‌شود.


لینک مرجع

Check Also

بازدید استاندار، نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی و رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از طرح های کشاورزی هزارجریب بهشهر

سخنگوی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از بازدید استاندار، نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای …