خانه / اخبار کشاورزی / افزون بر ۱۸۱ هکتار از اراضی ملی در خراسان شمالی رفع تصرف شد

افزون بر ۱۸۱ هکتار از اراضی ملی در خراسان شمالی رفع تصرف شد

به گزارش کشاورزنیوز؛

سرهنگ موسی الرضا حیاتی پنجشنببه در گفت و گو با خبرنگار کشاورزنیوز و با بیان اینکه در این راستا ۱۴۰ فقره پرونده تخریب و تصرف در عرصه های منابع طبیعی به مراجع قضایی ارسال شد اظهار کرد: کل گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی ۲ میلیون و ۳۳ هزار و ۳۶ هکتار است.
وی گفت: شماره تلفن شبانه ‌روزی ۱۵۰۴ به‌ عنوان خط ارتباطی یگان حفاظت منابع طبیعی استان با مردم به‌ صورت شبانه‌ روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی در ارتباط با تخریب و تصرف عرصه‌های منابع طبیعی و برخورد با متخلفان است.
سرهنگ حیاتی در خصوص حفاظت از اراضی ملی افزود: هم اکنون کمبود نیروی حفاظتی در اداره کل این استان است زیرا که به ازای هر نیروی حفاظتی باید ۱۰ هزار هکتار محدوده تحویل یگان شود در صورتی که در این استان ۶۵ تا ۷۰ هزار هکتار تحویل هر نیرو می شود.
فرمانده یگان حفاظت منایع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی در خصوص امکانات فنی گفت: بحث حمایتی در این خصوص ضعیف است که هم اکنون در حال پی گیری این موضوع هستیم.
گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی دو میلیون و ۳۳ هزار و ۳۶ هکتار است که از این وسعت یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار مرتع، بیش از ۱۸۳ هزار هکتار بیابان و ۴۳۴ هزار و ۵۵۰ هکتار جنگل است.
۶۰۴۲/۷۱۸۶ خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*


لینک مرجع

Check Also

مواد خوراکی قاچاق، آلوده به ویروس و باکتری است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما مجتبی صفائیان با اشاره به گشت زنی …