خانه / اخبار کشاورزی / اخبار کشاورزی استانها / فارس / به دعوت دکتر روحانی؛ رئیس‌ جمهور غنا با استقبال وزیر جهاد کشاورزی وارد تهران شد

به دعوت دکتر روحانی؛ رئیس‌ جمهور غنا با استقبال وزیر جهاد کشاورزی وارد تهران شد

رئیس‌جمهور غنا وارد تهران شد و مورد استقبال محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، «جان درامانی ماهاما» رئیس جمهور غنا شنبه شب به دعوت حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران وارد تهران شد.
رئیس جمهور غنا را در این سفر وزرای خارجه، کشاورزی، نفت و انرژی، اقتصاد،‌ توسعه‌ و‌ منابع طبیعی این کشور همراهی می‌کنند. 
در این سفر علاوه بر بیانیه مشترک، اسنادی در زمینه همکاری در حوزه کشاورزی، استاندارد، نفت و انرژی، معاضدت قضایی، انرژی‌های تجدید پذیر و فراوری کاکائو در دو بخش خصوصی و دولتی در حضور روسای جمهور دو کشور به امضا خواهد رسید.
مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی در استقبال از اقای ماهاما، با اشاره به این که رئیس جمهور غنا به عنوان اولین رییس جمهور افریقایی پس از برجام به ایران سفر کرده، ورود رییس جمهور و هییت همراه وی به تهران را خوشامد گفت.
اقای درامانی ماهاما نیز ضمن اظهار خوشوقتی از سفر به تهران، از عزم جدی کشورش برای توسعه همه جانبه همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران در همه حوزه ها به ویژه کشاورزی خبر داد. 
خاطر نشان می شود، ریاست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و غنا از طرف هیئت دولت جمهوری اسلامی ایران بر عهده مهندس محمود حجتی است و وزارت جهاد کشاورزی در دو سال گذشته نقش موثری در پیگیری و تحکیم روابط دو کشور در کلیه عرصه های اقتصادی برداشته است.
رییس جمهور غنا دیشب از فعالیت های دفتر جهاد کشاورزی در جهت حمایت از توسعه کشاورزی در غنا تقدیر کرد. 

 


لینک مرجع

Check Also

با دستور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس آغاز شد؛ بهره‌برداری از پروژه آبیاری نوین در ۱۰ ‌هزار هکتار اراضی کشاورزی فارس

طی مراسمی و از طریق ویدئو کنفرانس با دستور رئیس‌جمهور، بهره‌برداری از پروژه‌های آبیاری نوین …