خانه / اخبار کشاورزی / اخبار کشاورزی استانها / کردستان / شأن اصلی دولتمردان باید خدمتگزاری به مردم باشد

شأن اصلی دولتمردان باید خدمتگزاری به مردم باشد

مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی کردستان:

شأن اصلی دولتمردان باید خدمتگزاری به مردم باشد

مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: خدمتگزاری شأن اصلی دولتمردان است و اولویت خادمان در بدنه دستگاه‌های دولتی باید خدمت به مردم و تلاش در راستای رضای خداوند باشد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان به نقل از  فارس، حجت‌الاسلام علی دوستی‌نژاد در مراسم تودیع و معرفه معاون سازمان جهاد کشاورزی کردستان که پیش از ظهر امروز در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: پیامبر مکرم اسلام بهترین الگو برای جهان اسلام است و همه مسلمانان باید با الگوگیری از این اسوه کمال و پاکی مسیر سعادت در دنیا و آخرت را برای خود هموار سازند.

وی امانت‌داری را از ویژگی‌های بارز پیامبر مکرم اسلام دانست و تصریح کرد: پیامبر اکرم قبل از آن که به عنوان پیامبر خداوند انتخاب و رسالت هدایت انسان‌ها را به عهده بگیرد در بین مردمان عربستان به عنوان امین‌ترین انسان مکه معروف بود.

به گفته مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی کردستان، قضاوت و حاکمیت از خصوصیات ویژه پیامبر مکرم اسلام است و این مهم را در تمام زوایای زندگی پیامبر رحمت و مهربانی می‌توان مشاهده کرد.

دوستی‌نژاد دین اسلام را دین نجات‌بخش دانست و خاطرنشان کرد: اسلام دینی است که نگاهی برابر و عادلانه به همه انسان‌ها دارد و یکی از مهم‌ترین تاکیدات آن توجه جدی به وحدت در جامعه است.

وی از وحدت‌ به عنوان برنده‌ترین شمشیر مسلمانان در برابر هجمه‌های دشمنان نام برد و گفت: دشمنان اسلام تمام توان خود را برای ایجاد نفاق و شکاف در بین مسلمانان و حذف ریشه‌های وحدت به کار بسته‌اند.

مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار کرد: دشمن با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف و بزرگ‌نمایی مسائل جزیی سعی در ایجاد شکاف در بین مسلمانان دارد تا با این روش جهان اسلام را از درون دچار ضعف و در نتیجه متلاشی شدن بکند.

دوستی‌نژاد از نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان الگوی کاملی از نظام‌های ارزشی و مبتنی بر اصول اسلامی نام برد و خاطرنشان کرد: وجود رهبری فرزانه که به معنای واقعی مجتهدی عادل و حافظ منافع همه مردم است موجب شده این نظام پله‌های رشد و ترقی را با سرعت قابل توجهی طی کند.

وی خدمت‌گذاری را شان اصلی دولتمردان دانست و تصریح کرد: اولویت تمام کسانی که در بدنه دستگاه‌های دولتی فعالیت می‌کنند باید خدمت به مردم و تلاش در راستای رضای خداوند باشد.

مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی کردستان بر بهره‌گیری از تجربیات کسانی که در سازمان‌ها و نهادها توفیق بازنشستگی پیدا می‌کنند تاکید کرد و گفت: داشتن صبر در برابر ناملایمات و برخی برخوردها، انجام وظایف به نحو احسن، صداقت در کار و غیره از ویژگی‌های اصلی افرادی است که به عنوان خادم مردم در نظام‌های اسلامی انجام وظیفه می‌کنند.

دوستی‌نژاد صبر را یکی از نعمت‌های بزرگ خداوند به انسان‌ها دانست و اظهار داشت: اهمیت داشتن صبر در دین مانند اهمیت وجود سر در بدن است.

 


لینک مرجع

Check Also

کمبود صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی کردستان خلاء جدی است

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان: کمبود صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی …