خانه / اخبار کشاورزی / اخبار کشاورزی استانها / مازندران / پرداخت ۱۳۵میلیارد ریالی تسهیلات بسته رونق تولید به کشاورزان بابلسری

پرداخت ۱۳۵میلیارد ریالی تسهیلات بسته رونق تولید به کشاورزان بابلسری

مدیر جهاد کشاورزی بابلسر از پرداخت بیش از ۱۳۵میلیارد ریال تسهیلات بسته رونق تولید به کشاورزان بابلسری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، حسن رزاقی اظهار کرد: برای اجرای دستورالعمل تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط و طرح های نیمه تمام بخش کشاورزی، تاکنون ۵۳ طرح در سامانه بهین یاب در شهرستان بابلسر برای استفاده از تسهیلات بسته رونق تولید ثبت نام شد.

وی ادامه داد: از بین طرح های معرفی شده، پس از بررسی در کارگروه تسهیل و رفع موانع، تاکنون ۳۳ طرح به بانک های عامل معرفی که ۱۳۵ میلیارد و ۲۱۰ ملیون ریال به متقاضیان پرداخت شد و با اجرای این طرح‌ها برای ۱۶۷ نفر ایجاد اشتغال شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر بیان کرد: از مبالغ پرداخت شده ۶۷ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال به واحدهای مرغ گوشتی با اشتغالزایی ۹۷ نفر و مابقی برای واحدهای پرورش ماهی، شالیکوبی، دامپروری، صنایع شالیکوبی، سورتینگ و کنسرو ماهی احتصاص پیدا کرد.

رزاقی ادامه داد: طی روزهای گذشته کارشناسان  مراکز جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر و تشکل های مسؤول با همراهی نماینده بخشداری ها با تشکیل اکیپ های کاری در روستاها به ارزیابی میزان پرتقال ها برای خروج از چرخه عرضه به بازار پرداختند.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۰۵ هزار کیلوگرم پرتقال این شهرستان از چرخه مصرف خارج شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر از معرفی ۴۵۶ باغدار در این شهرستان برای دریافت خسارت و استفاده از بسته حمایتی کمک بلاعوض دولت خبر داد و افزود: تاکنون ۱۰ هزار کیلوگرم پرتقال توسط شرکت تعاونی بهنام بهنمیر از باغداران خریداری که از این میزان ۸ هزار کیلوگرم پرتقال درجه ۳ و ۲ هزار کیلوگرم پرتقال درجه ۱ بوده است.


لینک مرجع

Check Also

بازدید استاندار، نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی و رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از طرح های کشاورزی هزارجریب بهشهر

سخنگوی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از بازدید استاندار، نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای …