خانه / اخبار کشاورزی / اخبار کشاورزی استانها / آذربایجان غربی / آغاز برداشت توت فرنگی از مزارع شهرستان سردشت

آغاز برداشت توت فرنگی از مزارع شهرستان سردشت
مدیر جهاد کشاورزی سردشت گفت: برداشت توت فرنگی از سطح ۳۰ هکتار از مزارع سردشت آغاز شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، صلاح الدین حق گوی افزود: سردشت یکی از قطب‌های تولید محصول توت فرنگی در آذربایجان‌غربی است وامسال پیش بینی می‌شود بیش از ۳۰۰ تن توت فرنگی از مزارع آن برداشت شود.

وی گفت: میزان تولید سالانه توت فرنگی در این شهرستان در هر هکتار بیش از هشت تن است که بخشی از این محصول به صورت تازه خوری در شهرستان مصرف و ۸۰ درصد آن نیز به بازار شهرستان های همجوار از جمله بوکان، مهاباد، ارومیه، پیرانشهر و بانه ارسال می شود.

حقگو با بیان اینکه ۱۰ تا ۱۵ روز زمان برای برداشت این محصول لازم است، اظهارکرد: هر ساله برداشت محصول توت فرنگی از نیمه دوم اردیبهشت شروع می‌شود و بسته به آب و هوای منطقه تا آخر خرداد ماه ادامه می‌یابد.

مدیرجهاد کشاورزی سردشت، قطعات کوچک مزارع را برای کشت این نوع محصول مناسب دانست و افزود: با وجود اینکه مزارع توت فرنگی کوچک است اما اشتغالزایی خوبی برای خانوارهای پرجمعیت به حساب می رود.

وی اضافه کرد: ارقام قابل کشت شامل کویین الیزا، گاما روسا و سلوا است که جزو ارقام بهاره اصلاح شده و پربار منطقه به شمار می‌رود و به صورت طبیعی تولید می‌شود.

Check Also

آذربایجان‌غربی همچنان صدرنشین آبخیزداری در کشور

اجرای طرح‌های آبخیزداری با هدف جلوگیری از رسوب و فرسایش …