آخرین خبرها
خانه / اخبار کشاورزی / اخبار کشاورزی استانها / آذربایجان غربی / برگزاری مراسم جشن عید غدیرخم در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی

برگزاری مراسم جشن عید غدیرخم در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی
 مراسم جشن عید سعید غدیرخم با حضور مدیران و کارکنان  در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، رسول جلیلی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در این مراسم ضمن تبریک عید سعید غدیر خم به کارکنان و مدیران سازمان اظهار کرد : واقعه غدیر خم یکی از مهمترین اصولی است که امروز با تأسی از آن و نگاه به گذشته و آینده می توان درس عبرت آموخت.

جلیلی با بیان اینکه حضرت علی (ع) مدافع اسلام بود، افزود:  واقعه غدیر یک مکتب انسان‌ساز است، یعنی باید یک الگو برای جامعه اسلامی باشد که پیامبر(ص) برای بیان حقیقت چگونه تلاش کرد.

وی خاطر نشان کرد: بعد از رحلت پیامبر، بر اثر شرایط خاصی که ایجاد شده بود، حضرت علی(ع) مجبور شد به مدت ۲۵ سال از صحنه اجتماع به طور خاصی کناره بگیرد و سکوت اختیار کند و علت اصلی خانه ‎نشینی امام علی(ع) حفظ اسلام و وحدت مسلمانان بود.

حجت الاسلام زارع مسئول تربیت و آموزش بسیج سپاه شهدای استان نیز در این مراسم گفت : خداوند در روز عید غدیر نعمت خود را بر امت مسلمان به اتمام رساند و آئین اسلام به تکامل نهایى خود رسید، زیرا بدون تعیین جانشینى براى پیامبر(ص) و بدون روشن شدن وضع آینده مسلمانان این آئین به تکامل نهایى نمى‌رسید.

وی با بیان اینکه پیام غدیر تشکیل حکومت اسلامی بود، تصریح کرد: غدیر بیانگر این نکته است که چه فردی صلاحیت و شایستگی حکومت اسلامی را دارد واین امر یکی از مهم ترین مسائل در جهان اسلام است.

زارع اضافه کرد: بر مبنای  واقعه غدیر ، حکومت اسلامی ایران معیار و الگویی شاخص برای انقلاب جهانی امام زمان عج است و در این انقلاب اسلامی، شاخص عدالت معیار مسئولیت و مبنای تزریق معنویت در جامعه است.

در ادامه این مراسم از برندگان مسابقه نقاشی با موضوع ولایت و نماز ویژه فرزندان کارکنان و  تعدادی از آقایان و بانوان سیده حاضر در مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.Check Also

احداث استخر ذخیره آب کشاورزی تنها با مجوز جهاد کشاورزی امکانپذیر است

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : …