آخرین خبرها
خانه / اخبار کشاورزی / اخبار کشاورزی استانها / کرمان / در اولین روز از هفته دولت یک واحد بسته بندی و درجه بندی خرما به نمایندگی از ده واحد سردخانه شهرستان نرماشیر به بهره برداری رسید.

در اولین روز از هفته دولت یک واحد بسته بندی و درجه بندی خرما به نمایندگی از ده واحد سردخانه شهرستان نرماشیر به بهره برداری رسید.

 بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، در اولین روز از هفته دولت با حضور دکتر فدائی استاندار کرمان، مهندس نیکزادی نماینده مردم شهرستانهای شرقی استان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان نرماشیر، امام جمعه شهرستان نرماشیر، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان و تنی چند از مسئولین محلی یک واحد بسته بندی و درجه بندی خرما با ظرفیت ۱۳۰۰ تن به نمایندگی از ده واحد سردخانه این شهرستان افتتاح شد.

در این مراسم عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: طرح بسته بندی و درجه بندی خرما با ظرفیت ۱۳۰۰ تن در شهرستان نرماشیر با هزینه کرد ۱۳ میلیارد ریال که بیش از ۱۰ میلیارد ریال آن تسهیلات است، در اولین روز هفته دولت و به نمایندگی از ده طرح بسته بندی و درجه بندی خرما در این شهرستان افتتاح شد.

وی در این مراسم گفت: در شرق استان۱۶۴ واحد سردخانه با ظرفیت ۲۲۶۳۵۰ تن وجود دارد که ۵۰درصد اینها طی ۶ سال گذشته ایجاد شده است.

وی افزود: ده واحد فرآوری محصول خرما با ظرفیت ۸۱۴۰ تن و ۸۰ واحد درجه بندی با ظرفیت ۱۲۶۳۵۰ تن در شهرستانهای شرقی استان وجود دارد.

عباس سعیدی به افتتاح پروژه های هفته دولت در شهرستان نرماشیر اشاره کرد و گفت: به مناسبت هفته دولت، ده واحد بسته بندی و درجه بندی خرما و ده گلخانه با هزینه کرد ۲۴۸ میلیارد ریال در شهرستان نرماشیر به بهره برداری می رسدکه موجب اشتغالزایی برای ۱۳۰ نفر مستقیم و ۱۸۰ نفر غیر مستقیم می شود.

وی خاطر نشان کرد: با افتتاح سردخانه ها در شهرستان نرماشیر ظرفیت نگهداری محصول خرما ۱۳هزار تن افزایش می یابد و این سردخانه ها با هزینه کرد ۱۲۵ میلیارد ریال احداث شده اند.

وی گفت: در هفته دولت در این شهرستان  ده گلخانه به بهره برداری می رسد که بر این اساس ۵۵هزار مترمربع به سطح گلخانه های نرماشیر افزایش می یابد و این گلخانه ها با هزینه کرد بیش از ۱۲۳ میلیارد ریال احداث و راه اندازی شده اند.

Check Also

افتتاح سیستم آبیاری کم فشار ۱۰۷ هکتاری شهرستان ارزوئیه با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان

بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، این طرح با هزینه …