خانه / اخبار محیط زیست / دستگیری ۳ نفر شکارچی پرندگان وحشی در پارک ملی دز

دستگیری ۳ نفر شکارچی پرندگان وحشی در پارک ملی دز


رضا قپانچی پور در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: طی گشت و کنترل و پایش های صورت گرفته در جنگل های پارک ملی دز و حاشیه آن با هدف جلوگیری از انجام شکار وصید غیر مجاز، دو نفر متخلف شکارچی پرندگان وحشی در حین ارتکاب به جرم شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود :از آنها یک قبضه سلاح بادی و سه قطعه لاشه کبوتر وحشی کشف و ضبط شد.

رئیس اداره پارک ملی دز با بیان اینکه از سومین شکارچی نیز یک قبضه سلاح شکاری دو لول و تعدادی فشنگ کشف و ضبط شد، گفت: انجام  هر گونه شکار نیازمند اخذ پروانه از سازمان محیط زیست و رعایت دستورالعمل مربوطه است.

قپانچی پورتصریح کرد: بنابراین هر گونه تعرض و تخطی از قوانین ومقررات محیط زیست جرم بوده و از طریق مراجع قضایی مورد پیگردقانونی قرار خواهد گرفت. 

به گزارش خبرنگار مهر، پارک ملی و منطقه حفاظت شده دز رویشگاه جنگلی نیمه گرمسیری حاشیه رودخانه دز از جمله زیستگاه های ارزشمند پرندگان بوده که دارای میکروتالاب‌های منحصر به فرد و زیستگاه غنی انواع آبزیان و پرندگان است.

این پارک ملی همچنین زیستگاه گونه های مختلف جانوری به ویژه گوزن زرد ایرانی است که در ۱۵۰ کیلومتر از مسیر رودخانه دز امتداد دارد و از آن به عنوان تنها باقی مانده جنگل های گرمسیری جهان نام برده می شود.

Check Also

احتمال یخ‌زدگی محصولات کشاورزی در برخی مناطق کشور

‘; $.ajax({ type: “Post”, url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”, data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + …