خانه / اخبار کشاورزی / اخبار کشاورزی استانها / آذربایجان غربی / دیدار صمیمی رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با مسئولان و کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان / اجرای طرح‌های آبخیزداری در شهرستان‌های ۱۷گانه آذربایجان غربی

دیدار صمیمی رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با مسئولان و کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان / اجرای طرح‌های آبخیزداری در شهرستان‌های ۱۷گانه آذربایجان غربی
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی به منظور دیدار با کارکنان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در جمع کارکنان این اداره کل حضور یافت و از نزدیک با آنان گفتگو کرد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی،  رسول جلیلی در این دیدار با تقدیر از فعالان و همکاران عرصه های منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت:کار در عرصه های ملی با کمبودامکانات موجود؛ سخت و دشوار است.

جلیلی با تاکید بر ضرورت انجام سرمایه‌گذاری در طرح‌های آبخیزداری استان ،اظهارکرد:  آذربایجان غربی از جمله استان‌های نیازمند آبخیزداری به شمار می‌رود زیرا این استان از یک سو منابع آبی لازم جهت ذخیره‌سازی و مصرف در پخش کشاورزی را دارا بوده و از سوی دیگر این بخش سهم قابل توجهی از اقتصاد منطقه را به خود اختصاص داده است بنابراین سرمایه‌گذاری و تخصیص اعتبار دولتی در این حوزه بسیار حائز اهمیت است.

وی اضافه کرد: طرح‌های منابع طبیعی به ویژه طرح‌های آبخیزداری از الزامات کنونی بستر کشاورزی و منابع آبی استان است و این طرح‌ها در سال‌های آتی نیز باید ادامه داد.

این مسئول خاطر نشان کرد:  بدون احیای عرصه‌های ملی و توسعه پوشش گیاهی به اهداف بلند مدت در بخش‌های مختلف نمی‌توان دست یافت و حفاظت عرصه‌های ملی استان که بالغ بر دو میلیون و هفتصد و پنجاه هزار هکتار است با نیروی اندک این بخش کاری طاقت‌فرسایی بوده و  از این رو آماده استفاده  از ظرفیت‌های سازمان جهاد کشاورزی در راستای اهداف منابع طبیعی هستیم.

اجرای طرح‌های آبخیزداری در شهرستان‌های ۱۷گانه آذربایجان غربی 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی نیز با ارائه گزارشی از اقدامات اجرایی در سال جاری افزود: امسال اجرای طرح‌های آبخیزداری در سطح کشور مورد توجه قرار گرفته و برای حوزه‌های آبخیزدار آذربایجان غربی بالغ بر ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای انجام طرح‌های بیولوژیکی و بیومکانیکی تخصیص یافته است .

میرصمد موسوی از برخی از طرحهای منابع طبیعی از جمله طرح احیای دریاچه ارومیه و طرحهای آبخیزداری که در سال جاری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در حال اجراست گزارشی را ارائه کرد.

وی در رابطه با عمده‌ترین مشکلات در عرصه استانی و ملی اظهار کرد : این استان با دارا بودن ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار عرصه مرتعی و جنگلی با کمبود نیروهای متخصص انسانی روبه‌رو است.

در این دیدار صمیمانه حاج آقا ساجدی نژاد مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجانغربی که نیزحضور داشت با تقدیر از تلاشگران عرصه های ملی و انفال گفت:خداوند را شاکریم که در جمع سربازان پیامبر و حافظان انفال هستیم و این افتخار بزرگی برای همه است که برای صیانت و حفاظت از انفال گام برمی داریم.

وی افزود:شما حافظان منابع طبیعی به جهت حفاظت از انفال الهی کار بسیار سخت و مهمی را بر عهده دارید.امیدواریم با دانش و تدابیر جامعه علمی شاهد رونق و توسعه اقتصادی کشور و استان باشیم . وحدت و همدلی رمز غلبه بر مشکلات است و در شرایط حساس امروز کشور همه باید با جان و دل در خدمت نظام و مردم باشیم.   

 

Check Also

۱۵۶ طرح در مراکز تحقیقات و آموزش کشاورزی آذربایجان غربی در حال اجراست

رییس مرکز تحقیقات و آموزش جهادکشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی …