خانه / اخبار کشاورزی / اخبار کشاورزی استانها / آذربایجان غربی / رشد ۴ برابری تولید انواع محصولات کشاورزی در آذربایجان غربی

رشد ۴ برابری تولید انواع محصولات کشاورزی در آذربایجان غربی
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت : قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ تقریباً ۱٫۵ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در آذربایجان غربی تولید می‌ شد که اکنون این رقم به بیش از ۶ میلیون تن رسیده که نشان از افزایش ۴ برابری تولید محصولات در استان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، رسول جلیلی در مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جمع کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان ضمن تبریک دهه مبارک فجر با بیان این مطلب اظهار کرد: تولید گوشت سفید مرغی در استان در سال ۵۷ فقط ۹۰۰ تن بود اما امروز افزون بر ۸۴ هزار تن از این محصول در آذربایجان غربی تولید می‌شود.

جلیلی با اشاره به اهم دستاوردهای چهل سالگی انقلاب اسلامی در بخش کشاورزی بیان کرد : قبل از سال ۵۷ میزان تولید عسل در آذربایجان غربی فقط ۹۷۲ تن بود اما اکنون نزدیک به ۲۲ هزار از این محصول در استان تولید می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: نگاهی به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه کشاورزی با بررسی شرایط و اوضاع کشاورزی کشوردر دهه منتهی به سال ۵۶ و مقایسه آن با چهاردهه پس از انقلاب گویای بسیاری از حقایق است.

جلیلی تاکید کرد: کارنامه چهل ساله جهاد کشاورزی استان با نشان دادن وضع تولید وخدمات زیربنایی درسال ۱۳۵۷ و اکنون ، بازگوی افزایش چند برابری تولیدات وخدمات در این عرصه است که نیاز است با حفظ اتحاد و همدلی در تداوم و استمرار انقلاب اسلامی و توسعه پایدار کشاورزی در استان بیش از پیش تلاش نماییم.

Check Also

۱۵۶ طرح در مراکز تحقیقات و آموزش کشاورزی آذربایجان غربی در حال اجراست

رییس مرکز تحقیقات و آموزش جهادکشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی …