آخرین خبرها
خانه / اخبار کشاورزی / رویکرد توانمندسازی جامعه هدف باید در سازمان دامپزشکی نهادینه شود

رویکرد توانمندسازی جامعه هدف باید در سازمان دامپزشکی نهادینه شود

رویکرد توانمندسازی جامعه هدف باید در سازمان دامپزشکی نهادینه شود

خبرگزاری آریا- رئیس سازمان دامپزشکی کشورگفت: رویکرد توانمندسازی جامعه هدف باید در سازمان دامپزشکی نهادینه شود.
به گزارش سرویس اقتصادی آریا، دکتر علیرضا رفیعی‌پور گفت: طی دو سال اخیر در همه شاخصهای حوزه دام کشور موفق بوده ایم و این مهم چیزی نیست جزء حاصل تلاش همه همکاران پرتلاش این سازمان در اقصی نقاط کشور.
وی به وقوع بیماری آنفلوآنزای فوق حادپرندگان در سال های ۹۶ و ۹۷ در کشور اشاره کرد و گفت: این شیوع بیماری طی ۵۰ سال گذشته و حتی در ۵۰ سال آینده بدون شک بی‌سابقه بوده و با همت و تلاش شبانه روزی کارکنان و تعامل و همکاری سایر دستگاه ها توانستیم این بیماری را در کشور بصورت چشمگیری کنترل نمائیم.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور در ادامه گفت: بعد از فائق آمدن به موضوع کنترل بیماری های تب برفکی و آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، با موضوع تحریم های ظالمانه از سوی کشورهای غربی روبرو شدیم که علاوه بر برخی توفیقات حاصله در حوزه دام کشور توانستیم با سعه صدر این تحریم ها را به یک فرصت تبدیل کرده و به خوبی در حال گذر از این بحران ناخواسته هستیم.
رفیعی پور به برخی موفقیت های حاصله طی دوسال گذشته در سازمان دامپزشکی کشور اشاره کرد و گفت: همتی مبتنی بر اعتقاد راسخ بین کارکنان سازمان دامپزشکی کشور حاکم بود که این مهم عامل موفقیت‌های اخیر سازمان دامپزشکی کشور بوده که شایسته است همه با هم این رمز موفقیت را بیش از پیش در خودمان تقویت نمائیم.
وی به سرمایه‌های بزرگ سازمان دامپزشکی در کشور هم اشاره کرد و گفت: وجود بیش از ۷ هزار نفر نیروی دولتی در کنار ۳۲ هزار نفر همکار بخش خصوصی در اقصی نقاط کشور و گستردگی حوزه فعالیت‌های دامپزشکی غنیمتی است که باید با تعامل و همکاری سایر دستگاه‌ها و ارگانها بتوانیم بخوبی شعار نظارت بهداشتی از مزرعه تا سفره را به معنای واقعی عینیت بخشیم.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور توانمندسازی جامعه هدف دامپزشکی را یکی از برنامه های اصلی این سازمان برشمرد و گفت: تغییر رویکرد از امدادی عمل کردن به توانمند‌سازی جامعه هدف باید مدنظر همه استان های کشور قرار گرفته و همه باید تلاش کنیم این مهم در مجموعه سازمان دامپزشکی کشور نهادینه شود.
رفیعی پور در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تفویض اختیار به استان ها هم اشاره کرد و گفت: با این عمل قصد داریم استان ها را در حوزه کاری خود اعتبار بخشی، قدرت تصمیم گیری بیشتر و با مسئولیت پذیرکردن آنها، درگیر امورات محوله نمائیم و سازمان دامپزشکی در راس امور، نظارت عالیه و سیاست گذاری‌های خود را تقویت نماید.
وی خواستار بهره مندی همه استان ها از الگوهای موفق در مجموعه دامپزشکی کشور شد و گفت: به منظور پوشش برخی کاستی‌ها، مشکلات و تنگناهای موجود شایسته است شبکه ارتباطی استان ها، ادارات دامپزشکی شهرستان ها و حتی پست های دامپزشکی تقویت شده و در ارائه مشکلات مربوط به هر استان و شهرستان، پیوست راهکارهای اجرایی نیز ارائه گردد.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور به ارتباط خوب و تعامل سازنده مجموعه سازمان دامپزشکی و نظام دامپزشکی در کشور اشاره کرد و گفت: از زمان حضور تیم جدید در راس سازمان دامپزشکی کشور قدم‌های موثری در طی این مدت برداشته شده و امیدواریم بتوانیم از این موفقیت بدست آمده بمنظور بهبود وضعیت اشتغال دانش آموختگان دامپزشکی و همکاران شاغل در مراکز بخش خصوصی به نحو احسن استفاده نمائیم.

کدM-ch2531

Check Also

۵۳ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حبیب جهانساز از خرید ۵۳ …