خانه / اخبار کشاورزی / اخبار کشاورزی استانها / آذربایجان غربی / سرمای بهاره ۲۱۵ میلیارد ریال به محصولات باغی مهاباد خسارت زد

سرمای بهاره ۲۱۵ میلیارد ریال به محصولات باغی مهاباد خسارت زد
مدیر جهاد کشاورزی مهاباد گفت: بر اثر برودت هوا و سرمازدگی اردیبهشت سال جاری، ۲۱۵ میلیارد ریال به بخش محصولات باغی این شهرستان خسارت وارد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، جعفر ایمانیان افزود: بر اساس بازدید و گزارش های کارشناسان جهاد کشاورزی سرما به بیش از ۲ هزار و ۱۸۰هکتار از باغ های این شهرستان خسارت وارد کرده است.

وی ادامه داد: بر اثر این سرمازدگی بیشترین مقدار خسارت به درختان هسته دار از جمله هلو، زرد آلو، آلبالو و گیلاس بین ۲۰ تا ۵۰ درصد پیش بینی شده است.

ایمانیان با اشاره به اینکه میوه سیب بیشترین فراوانی را در بین میوه ها در این شهرستان دارد، اضافه کرد: آسیب وارد شده به این میوه جزیی بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی مهاباد اظهارکرد: در سال زراعی جاری ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار از باغات و ۱۸ هزار هکتار از زمین های زراعی این شهرستان تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه پایه درآمدی ۸۰ درصد مردم مهاباد برمحور کشاورزی، باغداری و دامپروری است، گفت: سال زراعی گذشته نیز بر اثر برودت هوا و سرمازدگی یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال به محصولات زراعی و باغی مهاباد خسارت وارد شد.

ایمانیان افزود: افت دما بر اثر تغییرات اقلیمی در شرایطی اتفاق افتاد که باغات در مراحل گل دهی و حساس به لحاظ رویش و زایش بوده اند؛ امسال بارش های بهاری و جاری شدن سیلاب نیز ۱۴ میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی این شهرستان وارد کرد.

وی ادامه داد: شهرستان مهاباد دارای بیش از ۸۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که از این میزان ۱۰ هزار هکتار آن را اراضی باغی تشکیل می دهد.

Check Also

کار تشکل های جهادی تلاش برای گره گشایی مشکلات مردم است

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی …