خانه / اخبار کشاورزی / سیب و پرتقال به استان‌ها حمل شد

سیب و پرتقال به استان‌ها حمل شد

سیب و پرتقال به استان‌ها حمل شد

خبرگزاری آریا- مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، از تدارک مناسب و باکیفیت میوه شب عید مورد نیاز استان‌های سراسر کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری آریا، حسین شیرزاد در سفر به استان فارس به منظور بازدید از سردخانه‌های محل ذخیره‌سازی و سورتینگ میوه شب عید این استان، گفت: تاکنون کار حمل همه سیب مورد نیاز استان‌های سراسر کشور به میزان ۲۳ هزار و ۷۶۰ تن پایان یافته و حدود ۶ هزار تن ذخیره احتیاطی سیب درختی نیز با تلاش اتحادیه مرکزی تعاون روستایی ایران تأمین شده است.
وی افزود: از مجموع ۲۸ هزار و ۵۵۰ تن پرتقال تامسون مورد درخواست کمیته‌های راهبردی استانی تاکنون مقدار ۱۴ هزار و ۳۰۰ تن از مبدأ استان مازندران به مراکز ذخیره‌سازی استان‌ها حمل و الباقی طبق برنامه تنظیمی هم اکنون در شرف انجام است.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی از خریداری و تحت کلید بودن مقدار ۶ هزار تن پرتقال والنسیای جنوب در استان‌های فارس (۳ هزار تن)، کرمان (۱۲۰۰ تن)، هرمزگان (۵۰۰ تن)، جیرفت (۲۵۰ تن)، خراسان رضوی (۱۵۰ تن) و دیگر مناطق تأمین پرتقال جنوب، توسط شبکه و مدیریت‌های تعاون روستایی خبر داد که در حال حاضر کار حمل آن‌ها به استان‌های مختلف کشور آغاز شده است.
وی ادامه داد: براساس مصوبات کمیته راهبردی کشوری مقرر است مقدار ۱۰ هزار تن پرتقال جنوب برای ارسال به مناطق مختلف خریداری شود که تأمین مابقی آن هم اینک در دست اقدام است.
در این سفر، شیرزاد ضمن ابراز رضایت از کیفیت میوه‌های تأمین شده و روند عملیات صورت گرفته، هدف مجموعه دست‌اندرکاران و بویژه سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران را اجرای صحیح ابلاغیه ریاست جمهوری، مقام عالی وزارت، کسب رضایت مردم و تدارک مناسب و باکیفیت میوه شب عید هموطنان شریف عنوان کرد.
بنابراین گزارش، شیرزاد در جریان این سفر، روند تحویل و بارگیری پرتقال والنسیای جنوب از استان معین فارس را مورد بررسی میدانی قرار داد.
براساس برنامه‌های تنظیمی کمیته کشوری، از هفته جاری کار تحویل و حمل مقدار ۱۰ هزار تن پرتقال جنوب به استان‌های مختلف آغاز شده و تاکنون حمل سهمیه استان قزوین اتمام یافته و از روز سه‌شنبه طبق برنامه، حمل پرتقال به استان ایلام و دیگر مناطق کشور انجام خواهد شد.
همچنین مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی، از سردخانه «ارجمندی آریاسام» محل ذخیره‌سازی پرتقال والنسیای جنوب و همچنین ذخیره ملی ۱۰۰۰ تنی سیب فارس و ذخایر سیب پادنا دیدن کرد و از نزدیک در جریان کم و کیف تلاش‌های انجام شده و در دست اقدام پیرامون تحقق مصوبات کمیته راهبردی کشوری تنظیم بازار میوه قرار گرفت.
در این بازدید مهندس بهجت حقیقی مدیر تعاون روستایی استان فارس، گزارش کاملی از چگونگی تأمین، ذخیره و مراحل حمل میوه در چارچوب طرح تنظیم بازار میوه روز‌های پایانی سال به استان‌های مقصد، ارائه شد.

Check Also

معاون وزیر جهاد کشاورزی: ۲.۴ میلیون تن گوشت مرغ امسال تولید می‌شود

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی (اگروفودنیوز)؛ به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، …