خانه / اخبار محیط زیست / طرح محصول گواهی شده در کشور اجرا می شود

طرح محصول گواهی شده در کشور اجرا می شود

‘; $.ajax({ type: “Post”, url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”, data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”, contentType: “application/json; charset=utf-8”, dataType: “json”, success: function (msg) { if (msg.d == “”) { //alert(‘با موفقیت ارسال شد’); ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = “error”; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

سعید سعادت روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا در بوشهر افزود: محصولات کشاورزی تولیدی درکشور سالم است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وی بیان کرد: با اجرای طرح تولید محصول گواهی شده مشخص می شود هر محصول کشاورزی تولیدی تحت نظارت، کنترل و فاقد هرگونه آلاینده و آفت کش است.
سعادت ادامه داد: این طرح با همکاری وزارتخانه های جهاد کشاوزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ملی استاندارد به عنوان دستگاه های حاکمیتی مرتبط با سلامت غذا اجرا می شود.
وی ادامه داد: براین اساس باهمکاری سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی دستورالعمل حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی تدوین و برای اجرای آن سامانه سرگانیک به عنوان پایگاه اطلاع رسانی در مورد محصولات گواهی شده ارگانیک راه اندازی شده است.
سعادت ادامه داد: براین اساس همه تولیدکنندگانی که محصول گواهی شده و ارگانیک را تهیه می کنند باید در این سامانه ثبت نام کنند تا فرایندهای گرفتن مجوزها از این سامانه انجام شود.
وی یادآور شد: محصول گواهی شده ای که از این طریق تولید می شود باید دارای کد شناسایی از وزارت جهاد کشاورزی باشد که از این طریق تولید کننده، کشاورز، شرکت خدمات رسان و بازرسی شناسایی می شوند.
سعادت افزود: همچنین محصول تولیدی از طرف سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی دارای نشان حد مجازآلاینده هاست به این معنی که این محصولات فاقد هرگونه باقی مانده آفت کش، آلاینده و نیترات است.
مشاور وزیرجهاد کشاورزی تاکید کرد: در زمینه سلامت محصولات کشاورزی مشکلی وجود ندارد ولی برخی بد مصرفی ها باعث ایجاد آلودگی های خیلی ناچیزی در برخی از محصولات می شود.
سعادت یادآور شد: به همین دلیل برنامه تولید محصول گواهی شده اجرا و تلاش می شود محصولات فاقد هرگونه عناصر آلاینده و آفت کش در قالب بسته بندی و برند وارد بازار شود و یک شرکت به عنوان بازرسی محصولات را گواهی کند.
وی تاکید کرد: مرجع رسمی ارائه آمار مربوط به سالم نبودن محصولات کشاورزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و اظهار نظر هر مرجع دیگری فاقد استناد رسمی است.
وی یادآور شد: سال گذشته ۱۲۲میلیون تن محصول کشاورزی در کشور تولید شد ممکن است بخش جزیی از این محصولات دارای آلودگی باشند ولی تعمیم این مساله به همه محصولات کشاورزی منطقی نیست و دور از انصاف است.
۶۰۴۷/۶۰۴۳

انتهای پیام /*

Check Also

تلف شدن تعدادی از پرندگان و خزندگان بر اثر حریق در جنگل‌های قره‌داغ/آتش‌سوزی در ارسباران براساس اخبار دریافتی عمدی بوده است

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست از تلف شدن نعدادی از پرندگان و خزندگان بر اثر آتش‌سوزی …