خانه / اخبار کشاورزی / اخبار کشاورزی استانها / آذربایجان غربی / مسیر تردد ۹۴۹ خانوار عشایری آذربایجان‌غربی احداث شد

مسیر تردد ۹۴۹ خانوار عشایری آذربایجان‌غربی احداث شد
مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در یکسال گذشته ۲۹۱.۵ کیلومتر از ایل‌راه‌های این استان مرمت و بازسازی شده است، گفت: با مرمت این راه ها ۹۴۹ خانوار عشایری از مسیرهای مناسب برای تردد برخوردار شدند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، بهرام زینال زاده افزود: این خانوارهای عشایری در شهرستان‌های ماکو، چالدران، ارومیه، شاهین دژ، میاندوآب، اشنویه، پیرانشهر، مهاباد و نقده قرار دارند و از راه‌های مناسب برای تردد برخوردار شدند.

وی اضافه کرد: با هدف بهبود راه‌های ارتباطی عشایری و برای اجرای طرح‌های مرمت و بازسازی مسیرهای ارتباطی عشایر ۱۳ میلیارد و ۲۷۱ میلیون ریال تخصیص یافت.

زینال زاده با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به عشایر دارد، ادامه داد: بهبود وضعیت ایل‌راه‌ها از جمله مهمترین برنامه‌های اداره کل امور عشایر آذربایجان‌غربی است که با اهتمام ویژه‌ای آن را دنبال می‌کنیم.

مدیرکل امورعشایر آذربایجان‌غربی بیان کرد: ساماندهی این مسیرها می‌تواند در کمک به عشایر برای کوچ آسان‌تر به ییلاق و قشلاق و محرومیت‌زدایی از این قشر مؤثر باشد.

زینال زاده بیان کرد: احداث ۲ مورد آب‌نما در میاندوآب، احداث پل پنج متری در مهاباد، سنگ شکنی ۱.۶ کیلومتر در شاهین دژ از جمله طرح‌هایی بوده که برای رفاه بیشتر عشایر انجام شده‌اند.

وی ادامه داد: عشایر این استان با امکانات محدود نقش برجسته و مهمی را در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند و باید امکانات و تجهیزات لازم در اختیار آنان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه ۱۵ هزار و ۵۹۹ خانوار عشایری در استان وجود دارد، بیان کرد: از این تعداد حدود ۶۰۰ خانوار به خارج از استان کوچ کرده است و بقیه نیز در داخل استان و در شهرستان‌های ارومیه، چالدران، خوی، پلدشت، ماکو، مهاباد، سلماس، پیرانشهر، اشنویه و شاهین دژ ییلاق و قشلاق می‌کنند.


Check Also

تاکید بر ضرورت رفع موانع پیش رو در صادرات سیب درختی آذربایجان غربی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به …