خانه / اخبار کشاورزی / اخبار کشاورزی استانها / آذربایجان غربی / همایش تجلیل از کشاورزان و تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی در میاندوآب برگزار شد

همایش تجلیل از کشاورزان و تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی در میاندوآب برگزار شد
به منظور تبلور فرهنگ حمایت از تولید ملی در سال «حمایت از کالای ایرانی»، همایش تجلیل از کشاورزان و تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی در میاندوآب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندوآب در این همایش که در محل سالن کنفرانس نمایشگاه های بین الملی جنوب استان برگزار شد، با بیان اینکه جهاد کشاورزی، نهادی انقلابی، مقدس و یادگار امام راحل(ره) است که کارکنان آن وارثان ایثارگران و جهادگران ملقب به سنگرسازان بی سنگرند، اظهار کرد: با دقت در روند پیشرفت کشورهای توسعه یافته به این نتیجه می رسیم که مسیر توسعه این کشورها در گرو توسعه بخش کشاورزی است. بنابراین اگر بخواهیم به اقتصادی پویا و کشوری توسعه یافته دست یابیم؛ باید توجه ویژه ای به بخش کشاورزی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید با مدیریت اصولی و بهینه استفاده از منابع تولید به ویژه آب و خاک و حفاظت از این منابع، برای دستیابی به کشاورزی پایدار برنامه ریزی کنیم، به روند اجرای برنامه های ستاد احیاء دریاچه ارومیه در این شهرستان اشاره و اذعان کرد: رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال در سایر حوزه ها به غیر از کشاورزی از جمله صنعت، گردشگری، صنایع دستی و… می تواند از فشار وارد بر آب و خاک بکاهد.

دیانتی ایجاد اشتغال در خارج از مزرعه و ترویج الگوهای جدید اشتغال برای جوانان روستایی را راهکار مناسبی برای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی و کمک به احیاء دریاچه ارومیه دانست و گفت: شهرستان میاندوآب با دارا بودن ۸۲ هزار هکتار اراضی زیر کشت (۵۲ هزار هکتار آبی و ۳۰ هزار هکتار دیم) یکی از قطب های مهم کشاورزی استان محسوب می شود.

گفتنی است، در این همایش از ۱۳ نفر از کشاورزان و تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی شهرستان با اهدای لوح تقدیر و جوایزی به رسم یادبود تجلیل شد.

Check Also

اصلاح الگوی کشت برای صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی ضروری است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: به منظور کاهش مصرف …