خانه / اخبار کشاورزی / اخبار کشاورزی استانها / آذربایجان غربی / واردات ۵۰۰ راس گاو دو منظوره نژاد سمینتال از کشور آلمان به آذربایجان غربی

واردات ۵۰۰ راس گاو دو منظوره نژاد سمینتال از کشور آلمان به آذربایجان غربی
مدیر سازمان تعاون روستایی استان آذربایجان غربی گفت: ۵۰۰ راس گاو نژاد سمینتال از کشور آلمان به منظور اصلاح نژاد دام وارد استان می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، شهریار حیدری با اعلام این خبر اظهار کرد: در آذربایجان غربی یک اتحادیه شرکت تعاونی دامداران استان و ۱۴ تعاونی دامداران در سطح شهرستان ها فعال هستند.

این مسئول، تامین، تولید و ذخیره نهاده های دام را از وظایف اتحادیه دامداران عنوان کرد و گفت: اتحادیه تعاونی کشاورزی دامداران استان بیش از۱۳۷ هزار تن نهاده های مورد نیاز دامداران از جمله، کنجاله، سبوس و سایر نهاده های مورد نیاز دامداران را توزیع کرده است.

وی در ادامه گفت: در صورت کمبود نهاده های دامی در این استان اتحادیه مزبور ، اقدام به تامین آن از سایر استان ها می کند.

حیدری، ورود اتحادیه تعاونی کشاورزی دامداران استان در طرح اشتغال پایدار روستایی را تحولی بزرگ در صنعت دامداری استان اعلام کرده و افزود: طرح اشتغال پایدار روستایی تاثیر بسزایی در پیشرفت صنعت دام خواهد داشت ، به طوری که با همکاری معاونت امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان ، برای خرید و وارد کردن ۵۰۰ راس گاو سمینتال به منظور اصلاح نژاد دام از کشور آلمان به این استان جهت اقدام برنامه ریزی شده است.

وی، بیان کرد: نگهداری گاو نژاد سمینتال از لحاظ تولید شیر و گوشت مقرون به‌صرفه بوده و پس از واردات در اختیار بهره برداران این بخش که دامداران استان هستند قرار می گیرد .

این مسئول در خصوص مبلغ اعتبار تخصیص یافته برای واردات ۵۰۰ راس گاو سمینتال، گفت: بیش از ۱۰ میلیارد تومان از محل منابع اعتباری طرح اشتغال پایدار روستایی برای وارد کردن گاو نژاد سمینتال از کشور آلمان در نظر گرفته شده که یک قدم اساسی در اصلاح نژاد دام و بالابردن بهره وری تولید شیر و گوشت است.

Check Also

اصلاح الگوی کشت برای صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی ضروری است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: به منظور کاهش مصرف …