خانه / اخبار کشاورزی / اخبار کشاورزی استانها / مازندران / کشاورزی مازندران نیازمند بسته‌بندی مناسب است

کشاورزی مازندران نیازمند بسته‌بندی مناسب است

۲۹خرداد ۱۳۹۸

۱۷:۱۹ – معاون استاندار مازندران:

کشاورزی مازندران نیازمند بسته‌بندی مناسب است

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار مازندران نیز در این زمینه گفت: کشاورزی مازندران نیازمند برندسازی و بسته‌بندی مناسب است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، حسن خیریانپور در اولین نشست تخصصی زهکشی اراضی کشاورزی شمال کشور اظهار کرد: امیدواریم با بهره‌گیری از یافته‌های علمی صاحب‌نظران این همایش بتوانیم راهکارهای دقیق و موثر را برای این امر مهم ارائه دهیم.

 

خیریان‌پور ادامه داد: خوشبختانه در یکسال اخیر در حوزه جهاد کشاوری از لحاظ ارتقاء علمی و کیفی اتفاقات خوبی را شاهد هستیم.

 

وی گفت: نامگذاری امسال با عنوان رونق اقتصادی، به این معناست نیاز به خودکفایی اقتصادی داریم و بخش کشاورزی از جمله بخش‌های مهم و اثرگذار است که همه اذعان داریم کشاورزی می‌تواند در استقلال و امنیت غذایی کشور اثرگذار باشد.

 

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار مازندران اظهار کرد: مساحت مازندران ۲۳ هزار و ۷۰۰ کیلومتر و با داشتن ۲۴۲ هزار هکتار اراضی زراعی و ۹۰ هزار هکتار اراضی باغی توانسته با کیفیت‌ترین محصولات را تولید کنیم و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم.

 

وی بیان کرد: مازندران به دلیل موقعیت استراتژیک مناسبی که دارد می‌تواند کارکرد استان را به کارکرد فرااستانی و فراکشوری ارتقاء دهد.

 

خیریان‌پور خاطرنشان کرد: مازندران می‌تواند با برنامه‌ریزی و کنترل و مراقبت بویژه در بخش کشاورزی و اصلاح‌گونه، واریته و استفاده مطلوب از ۹۳۱ آببندان در کارکرد کشاورزی و گردشگری تاثیرگذار باشد.

 

وی با بیان اینکه آب و خاک دو موضوع مهمی است که در کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: ظرفیت‌هایی داریم که اگر از آن استفاده شود در انتقال، توزیع آب، آبیاری بارانی و قطره‌ای، مکانیزه و بازسازی سردهنه‌های استان و کنترل آب‌های سطحی می‌توان از آب‌های موجود برای ارتقاء کشاورزی استفاده کنیم.

 

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار مازندران گفت: مازندران با برخورداری از دریا و جنگل بهترین ظرفیت است که مقام معظم رهبری در بیانات خود به آن اشاره کرد.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: باید در راستای اقتصادی کردن زندگی در روستاها گام برداریم تا روستائیان به این نتیجه برسند ماندگاری در روستا برای آنان اقتصادی است.

 

وی با بیان اینکه جهاد کشاورزی گام‌های خوبی در استفاده از تسهیلات اشتغال روستایی برداشت و در این زمینه به عنوان سه استان برتر در کشور شناخته شد، افزود: جهاد کشاورزی عملکرد قابل توجهی داشت و با در اختیار قرار دادن تسهیلات باید در سرمایه‌گذاری و صادرات تلاش صورت گیرد.

 

خیریان‌پور گفت: از محل یک درصد بودجه‌های پژوهشی برای تدوین سند کشاورزی استفاده کردیم و در بخش کشاورزی نیازمند بسته‌بندی و برندسازی هستیم و در برنامه استان قرار دارد.

 

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار مازندران اظهار کرد: سند مرکبات و طیور آماده است و در شورای برنامه‌ریزی استان مطرح خواهد شد.

Check Also

گزارش تصویری نشست های تخصصی گروه ارزیابی طرح نظام نوین ترویج

نشست های تخصصی گروه ارزیابی طرح نظام نوین ترویج باحضور نمایندگان سازمان تحقیقات، آموزش و …