خانه / اخبار کشاورزی / اخبار کشاورزی استانها / کرمان / کنترل تلفیقی آفات استفاده از تکنیکهای مختلف برای کنترل آفات با تأکید بر روشهایی است که کمترین خسارت را بر محیط و بیشترین اثر را روی آفات دارند.

کنترل تلفیقی آفات استفاده از تکنیکهای مختلف برای کنترل آفات با تأکید بر روشهایی است که کمترین خسارت را بر محیط و بیشترین اثر را روی آفات دارند.

 بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، طاهری مدیر حفظ نباتات این سازمان گفت: در راستای اجرای تقویم آموزشی سال ۹۷، کلاس آموزشی ابزاهای نوین گیاهپزشکی در محل  سالن اجتماعات ساختمان خواجو و با حضور ۱۰۰ نفر از کارشناسان حفظ نباتات استان برگزار شد.

وی گفت: در این کلاس آموزشی، دکتر شایان به عنوان مدرس از سازمان حفظ نباتات کشور به ارائه راهکارهای موثر و نوین در کنترل آفات و بیماریهای گیاهی پرداخته و عنوان نمودند که با مشخص شدن تأثیرات مخرب سموم، مدیریت تلفیقی آفات جایگاه مناسبی را درکشاورزی پایدار جهان به خود اختصاص داده است.

وی افزود: هدف از کنترل تلفیقی آفات استفاده از تکنیکهای مختلف برای کنترل آفات با تأکید بر روشهایی است که کمترین خسارت را بر محیط و بیشترین اثر را روی آفات دارند.

طاهری با بیان اینکه هدف مدیریت تلفیقی آفات کاهش مقدار جمعیت آفت در حد قابل قبول است، افزود: بکارگیری این روشها، نیازمند مهارت و دانش زیاد، آموزش مستمر و توجه دائمی است و توجه به شرایط زیست محیطی، پایداری اقتصادی، تولید ایمن و کیفیت غذا، اهمیت مدیریت تلفیقی آفات و بیماریهای گیاهی را بیان می نماید.

Check Also

زنبور مغز خوار بادام

زنبور مغز خوار بادام یکی از آفات مهم و کلیدی مناطق بادام خیز شهرستان می …