خانه / اخبار کشاورزی / اخبار کشاورزی استانها / مازندران / ۵۵ کارخانه فعال تولید خوراک دام و طیور در مازندران/ رتبه نخست صنعت دامپروری مازندران در کشور

۵۵ کارخانه فعال تولید خوراک دام و طیور در مازندران/ رتبه نخست صنعت دامپروری مازندران در کشور

۱۹دی ۱۳۹۷

۱۱:۵۷ – معاون جهاد کشاورزی مازندران

۵۵ کارخانه فعال تولید خوراک دام و طیور در مازندران/ رتبه نخست صنعت دامپروری مازندران در کشور

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران گفت: ۵۵ کارخانه فعال تولید خوراک دام و طیور در استان داریم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، علیرضا عطایی‌نژاد در پنجمین نمایشگاه تخصصی دام و طیور، آبزیان، ادوات و ماشین‌آلات کشاورزی در آمل گفت: فلسفه برگزاری نمایشگاه‌‌ها جدی و مهم است به‌طوری که برپایی نمایشگاه‌ها نه به این شکلی که اکنون برگزار می‌شود به صورت خیلی محدودتر به سه هزار و ۵۰۰ سال قبل برمی‌گردد.

 

وی ادامه داد: سالانه بیش از ۳۰ هزار نمایشگاه با حضور ۳۰ میلیون غرفه‌دار و یک میلیارد بازدیدکننده در دنیا برگزار می‌شود.

 

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران درباره اهداف برگزاری نمایشگاه‌ها گفت:  بازدید از نمایشگاه برای بازدیدکنندگان و غرفه‌ها جنبه آموزشی دارد، اطلاع‌رسانی در برگزاری نمایشگاه‌ها باعث کاهش هزینه تولید و آخرین اخبار و اطلاعات و یافته‌های تحقیقاتی در نمایشگاه‌ها ارایه می‌شود.

 

این مسؤول گفت: امکان خلق موقعیت‌های سودآور، برجسته‌سازی برند شرکت‌های تولیدکننده و فروش بی‌واسطه در نمایشگاه‌ها وجود دارد.

 

عطایی‌نژاد با بیان اینکه در مازندران شرایط ویژه‌ای در تولید محصولات کشاورزی داریم که می‌تواند ما را از سایر استان‌ها و کشورها جدا کند، گفت: هشت مرغ لاین در دنیا وجود دارد که از کشورهای اسلامی تنها ایران از این مزیت برخوردار است.

 

وی با اشاره به اینکه مازندران از ظرفیت بالای تولید گل و گیاه در کشور برخوردار است به گونه‌ای که بیش از ۴۰۰ میلیون شاخه بریده، پیاز، گلدان، اصله و درختچه، تولید ۲٫۵ میلیون تن مرکبات، ۱۸۰ هزار تن کیوی و یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن برنج از قابلیت‌های چشمگیر در حوزه تولیدات گیاهی است، ادامه داد: در حلقه‌های مختلف صنعت طیور اعم از لاین، اجداد، مادر، گوشتی و کشتارگاه‌ها در کشور رتبه نخست را داریم.

 

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران اضافه کرد: بیش از ۲۲۰ واحد مرغ‌ مادر داریم که ۱۷۰ میلیون قطعه تولید جوجه یکروزه در استان به سایر استان‌ها و خارج کشور صادر می‌شود.

 

این مسؤول افزود: ۱۱ درصد تولیدات صنعت دام و طیور کشور را در اختیار داریم به گونه‌ای که نوسان تولید در استان با کشور برابری می‌کند و تنظیم قیمت آن در کشور متاثر از تنظیم قیمت در کشور است.

 

عطایی‌نژاد اظهار کرد: ۵۵ کارخانه فعال تولید خوراک دام و طیور در استان داریم.

Check Also

صادرات محصولات باغی مازندران ۳ برابر شد

۲اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۳۶ – مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران: صادرات محصولات باغی مازندران ۳ برابر …